Campus Drove View

2022-2023

Board of Directors

   

CONTACT US

 

2022 - 2023

BOARD OF DIRECTORS

 

Mr. Keith McFatridge, Chair

Mr. Tom Schwenk, Vice Chair

Mr. S. Benjamin Shabot,  Treasurer

 

Lt. Col. Carol H. Hodges, Secretary

 

Mr. Keith McFatridge, Chair

Mrs. Hetta Kempner

Mr. Tom Schwenk, Vice Chair

Mrs. Betty Massey

Mr. S. Benjamin Shabot, Treasurer

Mr. Kyle McFatridge

Lt. Col. Carol Hodges, Secretary

Dr. Walter J. Meyer, III

Ms. Melanie Buck

Ms. Cynda Mullikin

Mr. James Clark

Ms. Sarah Piel

Mr. Michael Cordray

Dr. John Prochaska

Mrs. Elizabeth L. Cryder

Mrs. Cynthia Smith

Mr. Jason Hardcastle

Mrs. Angela Wilson
Dr. Donna Lang  

 

FOUNDATION BOARD OF DIRECTORS

1996 - PRESENT

Mrs. Karen Flowers, Chair, Board of Regents

Mr. Fred Raschke, Vice Chair, Board of Regents

Dr. Myles Shelton, President

Addison, Garrik

Gathright, Janet

Odom, Beverly

Anderson, Vandy

Gomez, David

Patton, Maureen

Bassett, Roland

Gonzales, Raquel

Pierson, Victor

Benavidez, Frank

Gray, Keith

Posnick, Bill

Black, Fred

Hardcastle, Jason*

Powel, Ben

Black, Sherry

Hodges, Carol H.*

Prochaska, John, DrPH*

Broll, Susan

Hornstein, Gerry

Raschke, Fred

Bunch-Davis, Carol

Hoskins, Robert

Rasmussen, Jimmy

Cantini, Armin

Hughes, Michael, J.D.

Robertson, Gloria

Capel, Capel

Johnson, Eddie

Romero, C.C.

Cavazos, Henry

Kelly, Barbara

Schwab, Taylor

Clark, James*

Kempner, Harris L. Jr.

Schwenk, Tom*

Clyburn, Carolyn

Kempner, Hetta “Peaches”*

Seinsheimer, Fellman

Coggeshall, Jan

Kessler, James “Jimmy”

Shabot, Samuel Benjamin*

Cordray, Michael*

Kinnear, Jeri

Sierpina, Victor, M.D.

Crews, Frank

Kriticos, Tikie

Shannon, Albert

Cryder, Elizabeth L.*

Kusnerik, Scott

Simmons, Ann

Davis, Carol Bunch

Lang, Donna, Ed.D.*

Smith, Cynthia*

Davis, Freda

LeBlanc, Al

Sullivan, Cindy S

Del Papa, Lawrence

Legg, Rusty

Sunseri, Andrea

Dibrell, Charles G. Jr.

Lynch, Robert

Thomas, Marian

Dunn, Jesse

Marshall, David, J.D.

Villareal, Norma

Eakin, Frank

Massey, Betty*

Waddell, Theron “Bujo”

Eckel, Susan

Matthews, Allan

Wagner, Gwen

Edwards, L.D.

McFatridge, Keith, J.D.*

Walker, John E.

Eiland, Craig

Meyer, Walter, III, M.D.*

Ware, Dancie

Enriquez, Bobby

Millo, Lauren S.

Williams, Melvin

Enriquez, Lucille

Mixon, Kathryn

Williams, Patricia

Ervin-Cagle, Cindy

Mixon, Scott, J.D.

Wilson, Angela*

Farmer, Sidney C. III

Moore, Richard

Yarbrough, Beau

Flowers, Karen

Morales, Rosalinda

Zendt, John

Frank, Terry

Murphy, David  

Gaido, John Paul “Paulie”

Nathan, Neil

 

 

Ms. Kelly Kennedy, Director

Mr. Brett Benson, Special Projects Coordinator

Ms. Gloria Milton, Administrative Assistant II